Česky English Polski
Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet > Výlety do okolí

Výlety do okolí

Penzion POHODA, Klazarova 966, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
Mobil : +420 605 274 387
Telefon: +420 499 620 020 Fax: +420 499 620 143
penzion.pohoda@seznam.cz

Turistické zajímavosti Dvora Králové nad Laben a okolí

 

ZOO Safari Dvůr Králové nad Labem

 

 

KRKONOŠE – pohoří s nejvyšší horou České republiky Sněžka 1.602 m, lanová dráha na sněžku.

KRKONOŠE

Lyžařské areály Krkonoše

Správa krkonošského národního parku KRNAPJaroměř JOSEFOV pevnost a podzemní chodby
www.jaromer-josefov.cz


Pevnost Josefov byla postavena v letech 1780 až 1787 z podnětu císaře Josefa II. Měla sloužit k ochraně zemských hranic proti výbojnému Prusku.

Podzemní chodby pevnostiJosefov
Podzemní chodby pevnosti Josefov byly součástí jejího obranného systému a dnes jsou největší turistickou atrakcí města Jaroměře. V době svého vzniku - v l8. století - představovaly asi nejrozsáhlejší podzemních komplex v Evropě, byly dlouhé téměř 45 km. Dnešní prohlídková trasa je dlouhá 1 km a seznamuje návštěvníky se způsoby podzemního boje o pevnost, s nebezpečnou prací minérů a technickou vyspělostí tehdejších vojenských inženýrů. Vedle poutavého výkladu průvodce přispívá k romantické a tajuplné podzemní prohlídce i osvětlení ručními lampami se svíčkami. Vlastní prohlídka trvá cca 45 minut.
Lapidárium
Lapidárium se nachází v kasematních prostorách bastionu č. I, kam se lze dostat spojovací chodbou přímo z podzemí. Část kasemat je opatřena dobovým vojenským vybavením. V lapidáriu jsou instalovány originální plastiky světců, které v letech 1723 - 1727 vytvořila umělecká dílna genia barokního sochařství Matyáše Bernarda Brauna. Pocházejí z mariánského sloupu na náměstí v Jaroměři.

 

Náchodský zámeček

Adršpašsko Teplické skály

Skalní města vytvořená tektonickou a erozní činností v původně souvislé pískovcové tabuli se nachází asi 40 km od Dvora Králové nad Labem. Celá národní přírodní památka, která je typická rozsáhlými skalními městy i soustavou izolovaných věží a pilířů, je výjimečná nejen svou geomorfologií, ale i výskytem celé řady vzácných druhů rostlin a živočichů.

Broumovsko


Čertovy hrady

Čertovy hrady
Přírodní památka vyhlášená v roce 1949. Chráněné území geologického charakteru je tvořeno skalními útvary a rozsáhlým balvaništěm s ojedinělými starými buky ve smíšeném porostu. Nachází se asi 4 km jihozápadně od Dvora Králové nad Labem.

Slučí kameny
Výrazný pískovcový skalní útvar (511 m n. m.) v Kocléřovském hřbetu se nachází asi 10 km severním směrem od Dvora Králové nad Labem. Dosahuje délky asi 25 m, šířky 10 m a výšky 7 m.


Lázně v okolí:
Velichovky
Lázně Bělohrad
Lázně Běloves

Večerní lyžování Krkonoše

Golf Mladé buky

Nová Amerika - golf

Velichovky lázně

Lanžov – nejstarší vesnický kostel


Nabídka výletů ze Dvora Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové
Vrch Zvičina
Barokní areál KUKS

a další tipy a trasy

Další tipy na výlety naleznete v předchozím odkazu kde se můžete dočíst o Ratibořicích a Babičině údolí a nebo o Čertových hradech.Často také hledáte:

ubytování Dvůr Králové nad Labem   nebo   penzion Dvůr Králové


Přejeme Vám krásný pobyt a příjemnou zábavu.